БІБЛІОТЕЧКА УКРАЇНСЬКОЇ  ЛІТЕРАТУРИ

5 клас

Валерій Шевчук "Панна квітів"

Валерій Шевчук - відомий український письменник, лауреат Державної премії УРСР  імені Т.Г.Шевченка. Його казки - незвичайні, із широкою фантазією і самобутністю

Читати книгу (doc)

Оксана Сенатович "Малий Віз"

Оповідання про Дмитрика, допитливого та начитаного десятирічного хлопчика, який хоче знати славне історичне минуле свого народу. Він дуже зацікавлений постаттю кошового отамана Івана Сірка – мужнього, сміливого воїна. А ще він хоче доказати своєму товаришеві, що козаки були сильними та винахідливими, а також дізнатися, чи були у козаків за часів Івана Сірка підводні човни.

Читати книгу (doc)

6 клас

Володимир Рутківський "Джури козака Швайки"

Усі ми знаємо імена Северина Наливайка, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи. А ким  були найперші козаки? Звідкіля вони взялися?

На ці запитання ти знайдеш відповідь у гостросюжетному історичному романі Володимира Рутківського— одного з найблискучіших сучасних українських дитячих письменників.

Його дивовижні герої— Грицик та малий волхв Санько, юний богатир Демко Дурна Сила, його мама-велетка, невловимий козак Швайка зі своїм вірним вовком Барвінком та їхні численні друзі— з честю виходять із найскладніших ситуацій. А небезпека чигає на кожному кроці, а надто, коли ти зважився підняти шаблю на могутню татарську орду, а за твоєю спиною— майже нікого…

Читати онлайн у бібліотеці УкрЛіб

Всеволод Нестайко "Тореадори з Васюківки"

Роман складається із трьох частин: «Пригоди Робінзона Кукурузо», «Незнайомець з тринадцятої квартири» та «Таємниця трьох невідомих». Героями повісті є Ява Рень та Павлуша Завгородній.

Книгу перекладено на близько 20 інших мов і внесено до почесного списку Андерсена.

Читати онлайн у бібліотеці Українського центру

Завантажити аудіокнигу Тореадори з Васюківки

Всеволод Нестайко. Біографія

7 клас

Агатангел Кримський "Святе кохання", "Весняна розмова"

Читати онлайн

Завантажити (doc)

Валентин Чемерис "Візантійський кінь"

Бу­цімто сто двадцять два роки тому турки, захопивши Кон­стантинополь, вивезли з палацу візантійського імператора дві статуї золотих коней. Один золотий кінь згодом пішов на карбування золотих монет, а другий уцілів і оце потра­пив до рук запорожців, його й було привезено на Січ. Збіглось козацтво на диво таке, на коня золотого. А він стояв на майдані січовому, як живий, і золотими очима дивився на своїх нових господарів. І хотіли було козаки порубати коня, в золото між собою поділити, але ні в кого не здійнялася ріка таке диво знищити...

Завантажити (doc)

Андрій Чайковський "За сестрою".

На правому березi рiки Самари, яких десять миль вiд Днiпра, лежало українське село Спасiвка. Даремно шукав би хто його в теперiшню пору. Воно пропало. Зруйноване, поросле травою, як багато-багато iнших тогочасних українських осель.

А.Чайковський. За сестрою (doc)

Книга скачати у форматі pdf

Біографія А.Чайковського

Наталена Королева  "Скитський скарб",  "Легенди Старокиївські"

Читати "Скитський скарб" у бібліотеці Українського центру

Завантажити "Скитський скарб"

Завантажити "Легенди Старокиївські" ("Аскольдова могила")

Про автора

Борис Харчук. „Планетник”

Повість-притча Б. Харчука «Планетник» має в собі багато казкових, фантастичних елементів. Але головна думка її ясна: треба навчитися жити в гармонії з природою, безнастанно трудитися, боротися за здійснення своєї мрії. У житті часто буває, що талановитих, неординарних людей ображають, цураються, зневажають. А ті все одно не відступаються від своїх принципів добра й справедливості, людинолюбства. Одвічною мрією людини було навчитися літати. І ця мрія здійснилася завдяки таким, як Планетник.

Читати книгу

Скачати у форматі pdf

Борис Харчук - біографія

 

Пантелеймон Куліш "Орися"

Романтична історія про щасливе кохання

Скачати (doc)

8 клас

Нечуй-Левицький І. "Старосвітські батюшки і матушки"

У повісті-хроніці І. С. Нечуя-Левицького (1838-1918) з неперевершеним гумором, іноді навіть карикатурно змальовано життя українського духовенства 20-40-х років минулого століття. Читача захоплюватимуть смішні пригоди і старосвітських, і новітніх батюшок і матушок – численні «гарбузи» Балабухи, «скакання в гречку» його попаді Олесі, запопадливість у хазяйстві дружини Харитона Моссаковського. Глузуючи з духовенства, письменник з теплою симпатією показав народ, його побут, його несміливі спроби протесту проти різних знущань.

Скачати книгу (різні формати)

Іван Малкович. З нічних молитов

Іван Малкович. Із янголом на плечі

Анатолій Мойсієнко. Жовтень жовті жолуді

Ігор Павлюк. Дівчинка

9 клас

"Слово о полку Ігоревім" (1185)

Слово о полку Ігоревім - героїчна поема кінця XII століття, одна з найвідоміших пам'яток давньоруської літератури. У ній йдеться про похід новгород-сіверського князя Ігоря Святославича на половців навесні 1185 року.

Військовий похід князя Ігоря автор відтворив в епічно-ліричному плані, піднісши як найвищий принцип долю рідної землі і засуджуючи князів за їх незгоди, за те, що ставили особисте над загальним.

"Слово о полку Ігоревім" у перекладі Максима Рильського

"Слово о плъку Игоревъ (старослов'янською мовою)

Про Прохора-чорноризця, який молитвою із зілля, що лободою зоветься, творив хліб, а з попелу - сіль

(Києво-Печерський Патерик)

10-11 кл.

 Микола Куліш. "Мина Мазайло"

 Микола Куліш - Біографія

 "Мина Мазайло" М.Куліша (1991) ч.2 - YouTube

 Василь Барка. Жовтий князь (текст)

 Жовтий князь (аудіокнига)

 Улас Самчук. Марія

 Іван Багряний. Тигролови (текст)

 Тигролови (аудіокнига)

 Михайло Старицький. Облога Буші

 Василь Стефаник. Камінний хрест