Матеріально-технічне забезпечення закладу освіти 

Миколаївська загальноосвітня школа І –ІІІ ступенів № 31, є власністю Миколаївської міської ради Миколаївської області.
Форма власності —комунальна.
Заклад розташований за адресою: 54055 м. Миколаїв, вул. 1 Слобідська, 42
Будівля школи введена в експлуатацію в 1956 році, складається з трьох поверхів. Загальна площа приміщень 2999 м 2 . Проектна потужність – 400 учнів. Кількість класних кімнат – 19.
Школа обладнана меблями навчальних кабінетів відповідно до потреби на 90 %. Загальна оцінка стану збереження меблів у школі - добра.
В закладі централізоване опалення, у наявності холодне і гаряче водопостачання. Туалетні кімнати для дівчат та хлопців розташовані на І та ІІ поверхах будівлі. Заклад забезпечено необхідним інвентарем та обладнанням:

  • Кількість комп'ютерів – 26 шт.
  • Кількість ноутбуків – 46 шт.
  • Проєкторів – 15 шт.
  • Інтерактивних дошок – 3 шт.
  • Проекція на підлогу "Чарівний килим" - 1 шт.
  • Школа забезпечена програмами на 100%, підручниками – на 100%.

Для реалізації освітнього процесу в школі наявні та обладнані кабінети інформатики, української мови і літератури, біології, фізики, математики, зарубіжної літератури, англійської мови з лінгафонним обладнанням, історії, мистецтва, спортивна зала, бібліотека, актова зала, стадіон, медпункт, кабінет психолога, вчительська, методкабінет, буфет.
У школі частково оновлено систему освітлення, всі вікна в будівлі – металопластикові. На І поверсі у всіх кабінетах замінено двері на металопластикові.
Шкільне подвір’я належним чином впорядковане. Територію заклада обладнано металевою огорожею.
Учні початкової школи та діти пільговиї категорій забезпечені гарячим харчуванням в повному обсязі.
Поряд із бюджетними коштами допомогу у забезпеченні життєдіяльності та розвитку закладу надавали батьки учнів школи та меценати. Відповідно до перспективного плану роботи школи, який обговорювався всіма учасниками освітнього процесу й затверджувався педагогічною радою школи, проводилися ремонтні роботи, відбувалося зміцнення матеріально-технічної бази школи та поповнення методичного забезпечення освітнього процесу. За рахунок благодійних коштів батьків здійснюється ремонт та підготовка класних кімнат до навчального року. Працівниками централізованої бухгалтерії управління освіти Миколаївської міської ради планово проводиться інвентаризація майна. Завжди вчасно готується звітна документація, матеріали списуються, або оприбутковуються.