21:56
Тренінг "СТОП БУЛІНГ"

Цькування, знущання, приниження… Чи не занадто часто ми чуємо ці страшні слова? Скажіть, будь ласка, кого життя так милувало, що жодного разу не зіткнуло вас з насиллям та жорстокістю? На жаль, кожному з нас, хоча б раз у житті доводилося зіткнутися з насильством. Воно могло застосовуватися проти вас самих, ви могли бути свідком, або самі ставали тими, хто ображає.

Саме з такої теми, теми насильства та жорстокості серед підлітків, відбувся сьогодні тренінг «СТОП БУЛІНГ» для учнів 9 класу.

Під час тренінгу, який проводила класний керівник Здобнікова Ю.Ю., хлопці та дівчата намагалися зрозуміти почуття жертви булінгу та поведінку агресора; разом шукали шляхи допомоги постраждалій дитині і вчилися, як убезпечити себе, щоб не зіграти жодної з ролей у булінгу.

Шкільний психолог Нетесова К.А. розповіла учням про основні складові булінгу, про те, як за поведінкою впізнати жертву або булера, які ознаки спостерігачів. Особливу увагу Катерина Андріївна звернула  на можливість кожної дитини, яка потрапила в ситуацію жорстокого поводження, звернутися по допомогу, зателефонувавши на Національну дитячу «гарячу лінію».

Учні виконували багато різноманітних вправ, в ході яких практикували відрізняти прояви булінгу від дружнього піддражнювання, «приміряли» на себе одну з ролей булінгу й окреслили причини, які спонукають до певних дій жертву, кривдника та спостерігача. Школярі склали власну «Скриньку безпеки». Ця вправа мала за мету формування в учнів навичок відповідальної та безпечної поведінки, спонукати підлітків до пошуку шляхів захисту у небезпечних для них ситуаціях.

Тренінг проходив жваво, активно, з доказом власних думок і почуттів. У своїх відповідях дівчата зверталися і до медіації.

«Сподіваюся, що все ж таки змогла зачепити дітей за живе. Я намагалася зробити так, щоб вони «скуштували» хоч краплю співчуття, відчули хоч маленький присмак гіркоти від образи та болю від жорстокості», - ділилася своїми враженнями від тренінгу класний керівник Юлія Юріївна.

 

Переглядів: 464 | Додав: virochkaaa | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0