19:38
У числі кращих: ще одна вчителька Миколаївської гімназії № 31 успішно пройшла сертифікацію

 

Сучасна динаміка розвитку суспільства змушує по-іншому сприймати багато речей і використовувати нові методики, які не існували ще років десять – двадцять тому. Це стосується кожної сфери, а педагогічної – особливо. З’являються нові погляди на ту саму проблему, раціональніші підходи, змінюються технічні можливості, що допомагають швидше і доступніше здійснювати навчання. Тому закономірно, що вчитель має постійно розвиватися, самовдосконалюватися, і бути сучасним. А виявити кращих фахівців допомагає сертифікація.

До числа освітніх агентів змін увійшло кілька педагогів Миколаївської гімназії № 31, серед яких Залюбовська Надія Михайлівна – вчителька початкових класів, вчитель вищої категорії, «Старший вчитель», учасниця зустрічей в рамках програми «Демократична школа».

Вчителькою захотіла стати ще в дитинстві. В багатодітній родині, де було шестеро сестер, часто розваги доводилось вигадувати самостійно. Коли мама, яка працювала продавчинею в магазині, приносила додому робочі журнали, маленька Надійка брала товсті книги в клітинку, придумувала прізвища і вела урок, виставляючи «учням» оцінки. Тоді дівчинка наслідувала свою першу шкільну вчительку, яка багато в чому стала зразком.

Шлях в педагогіку для працівниці миколаївської гімназії був послідовним. Вона здобула педагогічну освіту спочатку в педагогічному училищі в місті Чортків Тернопільської області, яке закінчила з відзнакою. Вищу освіту отримала в Миколаївському педагогічному інституті (на той час імені Віссаріона Григоровича Бєлінського), оскільки вже працювала в Миколаївській області за направленням.

Як і у багатьох педагогів, вчителювання для Надії Михайлівни було покликанням, що проявило і розвинуло природні нахили. А 32 роки педагогічного стажу тільки вдосконалили в ній вміння якісно навчати та вкорінювати у свідомості й поведінці учнів загальнолюдські цінності.

На її думку, для роботи в школі замало спеціальної підготовки.  У навчальному закладі мають працювати люди з інноваційним мисленням, що вміють дослухатися до дітей і, відповідно, чути їх. До цього Надія Михайлівна завжди прагнула у своїй діяльності, тому з радістю і великим завзяттям долучилася до реалізації науково-педагогічного проєкту «Інтелект України» кілька років тому.

Проєкт, покликаний навчити дитину бути успішною в школі та дорослому житті, не позбавляючи її радощів, чудово підійшов вчительці початкових класів, яка вже вибудовувала освітній процес через реалізацію STEM-освіти та високоефективних технологій. Впровадження наукових досягнень та інновацій в системі освіти просто стали ще однією ланкою професійного самовдосконалення.

Окрім того у такий спосіб Надія Михайлівна мотивує учнів особистим прикладом. Девіз її класу «Не кажи не вмію, а кажи навчусь» досить красномовний і стосується не лише учнів. Їх «класна мама» теж опановує нові методики, щоб навчання було захопливим. Такий підхід досить результативний: школярі цілеспрямовані і прагнуть навчатися. Третьокласникам пощастило проводити час за шкільною партою поруч з вчителем, що надихає.

Надія Михайлівна вірить, що майбутнє української школи, української держави за вчителем нового формату, який володітиме технологіями, буде медіаграмотним та інноваційним. Вона констатує, що сучасні діти менше читають, адже вони більше у гаджетах. Їх важче здивувати, бо вони дуже багато знають. Інтелектуально учні початкових класів стали компетентнішими, хоч часом сфера їх знань суто обмежена. Тепер діти легко дістають потрібну їм інформацію, на уроках можуть навести наукові факти, які до того прочитали десь у мережі. Вчителю залишається подбати про моральні якості і допомогти учням усвідомити, що отримані знання їм знадобляться у житті.

Справжній педагог завжди працює на майбутнє, випереджаючи свій час. Завдяки цьому професія вчителя стає творчою місією, а саме вчителювання перетворюється у виховання гідної людини. Надія Михайлівна запевняє, що це можливо, якщо любити власну роботу і йти туди з бажанням. А її учні служать переконливим підтвердженням цьому.

 

Переглядів: 322 | Додав: nikzzso31 | Рейтинг: 5.0/1