12:45
Відкриття STEM-майданчика

«Від науки в собі до навчання в житті» - саме під таким девізом відбулося відкриття STEM-майданчика на базі Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 31 у середу, 18 квітня.

На урочисте і довгоочікуване свято науки до нашої школи завітали шановні гості: Шуляр В. І. - директор МОІППО, Тарасова О. В. - директор Миколаївського НМЦ,  Сироватський І. М. - директор ВПУ № 21, Деньговська Л. М. - завідувач ДНЗ № 94, Сургова С. Ю. - доцент кафедри соціальної роботи, управління і педагогіки факультету соціології ЧНУ імені П. Могили, Недбаєвська Л. С. - доцент кафедри фізики механіко-математичного факультету МНУ  імені В. О. Сухомлинського, Сташиба Т. С. - старший лаборант кафедри фізики механіко-математичного факультету МНУ імені В. О. Сухомлинського.

Щоб зацікавити учнів, гостей і батьків інноваційним напрямком освіти, на шкільному STEM-майданчику проводилася робота за напрямками: «STEM-бліц» і «STEM-лаб».

«STEM-бліц» проводили студенти механіко-математичного факультету МНУ імені В. О. Сухомлинського, учасники наукового проекту “Крок до науки” і зробили це творчо, створивши позитивну мотивацію до опанування учнями STEM дисциплін. Бліц проходив як науково-фантастична подорож “Зоряний круїз”. Мандруючи від “зорі” до “зорі” учні мали змогу не лише ознайомитися з цікавими дослідженнями, а й самі взяли участь у них.  Бліц-запитання із предметів STEM-напрямку виявилися не такими вже й легкими для розв’язання, але нашим учасникам вдалося застосувати усі знання та навички критичного мислення, щоб знайти відповіді. Учні-учасники засвідчили вміння працювати в команді та креативно мислити.

Найцікавіша частина заходу -  «STEM-лаб» не залишила байдужим жодного учасника! Виставка дитячої творчої лабораторії вражала оригінальністю та інноваційністю. Воркшопи, що проводилися для усіх бажаючих, стимулювали вирішувати завдання не в теорії, а прямо зараз, шляхом спроб та помилок. Для розв’язання задач STEM-напрямку вчителями Шустак Л. А., Шепелєвою О. В., Шепелєвим М. О. і Трімановою В. Ю. було змодельовано життєві ситуації, під час яких учні висловлювали власні судження, набували нові знання і виконували наукові завдання. Варто зазначити, що вчителі ЗОШ № 31 активно використовують новітні педагогічні підходи до викладання, застосовують інноваційні практики міждисциплінарного навчання з акцентом на розвиток дослідницьких компетенцій. Проведені ворк-шопи стали потужним засобом заохочувального стимулу молоді, яка зможе реалізувати себе у науково-технічній сфері.

Не менш емоційно завершився захід, адже підведення підсумків і нагородження відбулося у чудовій, творчій атмосфері.

Насамкінець можемо зробити висновок, що ми заклали першу сходинку до успішного розвитку STEM-освіти через залучення ресурсів і співробітництво між педагогами нашої школи і МОІППО, і МНУ імені В. О. Сухомлинського, і ЧНУ імені П. Могили, через активну взаємодію з батьківською та громадськими спільнотами.

Переглядів: 453 | Додав: aralina | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
avatar